Nasza Kadra

Mariola Jankowska – dyrektor Przedszkola, nauczyciel

Mariola jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Bydgoszczy gdzie  ukończyła  kierunek wychowanie przedszkolne. Uzupełniając swoje kwalifikacje zawodowe ukończyła  Akademię Humanistyczno – Ekonomiczną w Łodzi na kierunku Pedagogika w specjalności pedagogika opiekuńczo wychowawcza. Uzyskała również kwalifikacje z zakresu organizacji i zarządzania oświatą. Pracuje w naszym zespole od 2007r.

Codzienna praca w grupie z dziećmi daje jej wiele radości i zadowolenia, a spędzony razem czas to wiele tańca, muzyki i wspólnego śpiewania. W pracy z dziećmi najważniejszy dla niej jest uśmiech  i zadowolenie na twarzy wszystkich wychowanków ponieważ wyznaje dewizę:

„Gdyby na  wielkim świecie zabrakło  uśmiechu dziecka,
byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas
nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej- mimo wszystkich słońc i gwiazd
i sztucznych reflektorów.
 Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.”

Julian Eysmond

Prywatnie jest mamą trojga dorosłych dzieci – Moniki, Mikołaja i Mateusza.

Wioletta Domian – pracownik biura, intendentka

Wioletta – pracuję z nami od początku istnienia przedszkola czyli od 2005 r jako  intendent oraz referent ds. kadr. Ukończyła  studia magisterskie na WSG w Bydgoszczy na Wydziale Zdrowia i Turystyki o  specjalności  Zarządzanie w gastronomii i dietetyka. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu: Prawa Pracy na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończyła także studia podyplomowe  Bezpieczeństwo i Higiena Pracy oraz Przygotowanie pedagogiczne w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Pracuje również jako wykładowca w szkołach  dla dorosłych, szkołach  policealnych. Jej chęć zdobywania wiedzy i doświadczenia sprawia, że w swoim dorobku ma ukończenie wielu warsztatów i kursów zawodowych.

Jak sama mówi: „wyznaję zasadę, że człowiek ma nieograniczone możliwości rozwoju, a najlepszą drogą do tego jest nauka. Wielokrotnie życie udowodniło mi, że każda zdobyta kiedyś wiedza okazuje się przydatna„.

Agnieszka

Agnieszka na co dzień dużo w niej radości, uśmiechu i dobrej energii, zaraża wyjątkową pogodą ducha, a dzieciom oddaje wiele swojej energii do pracy i radości w czasie zabawy.
Jest absolwentka studiów kierunkowych: Filologia Polska z logopedią oraz Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolna z logopedią.
W 2007 r. rozpoczęła swoją pracę z dziećmi jako nauczyciel i logopeda.
Praca nauczyciela jest dla niej nie tylko zawodem ale i pasją (pewnie stąd niegasnący uśmiech). W swojej pracy kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest jedyne, wyjątkowe i niepowtarzalne, a ona stara się otaczać swoje przedszkolne dzieci troską i zrozumieniem.

W życiu prywatnym jest mamą dwóch córeczek.

Aleksandra

Aleksandra jest lektorem języka angielskiego, ukończyła filologię angielską oraz studia pedagogiczne z zakresu Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.

Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwujęzycznego Jasia oraz anglomaniakiem zaszczepiającym pozytywny stosunek do nauki języka obcego u swojego dziecka już od najmłodszych lat w imię zasady the sooner, the better. Uwielbia angielską cottage pie, irlandzki U2 oraz Królową Matkę J.

Basia

Basia – jest w naszym przedszkolu nauczycielką i instruktorką zajęć rytmicznych.

Bardzo lubi muzykę i kocha opowiadać o niej dzieciom, śpiewać, tańczyć i tworzyć  coś muzycznie nowego i niezwykłego razem z dziećmi.

Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia, sekcję instrumentów klawiszowych w zakresie gry na fortepianie oraz Pedagogikę  na kierunku Edukacja kulturalno – oświatowa, kolejno studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki Przedszkolnej z Terapią Dziecka. Tytuł magistra uzyskała kończąc Pedagogikę rewalidacyjną z oligofrenopedagogiką. Zdobyta wiedza daje możliwość pomocy najmłodszym w ich niepewności i codziennych  kłopotach, a muzyka przy tym dopełnia całości w świecie dziecka, który Basia tworzy w bezpieczeństwie i harmonii.

Prywatnie jest mamą  Norberta.

Dagmara

Dagmara jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną o module terapia pedagogiczna.

Na co dzień Dagmara zaraża swoim uśmiechem, wyjątkową pogodą ducha, a dzieciom oddaje wiele swojej energii do pracy i radości w czasie zabawy.

Prywatnie bardzo, bardzo dużo opowiada o swojej pracy i widać, że sprawia jej ona wiele radości, a każdy nawet najmniejszy sukces dziecka, motywuje ją do dalszego działania. 

Ewa

Ewa pracuje jako logopeda i instruktor tańca, ukończyła Pedagogikę w specjalności Logopedia, jest także pedagogiem  w zakresie Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, terapeuta ręki.

Od 10 lat pracuje jako logopeda i nauczyciel w przedszkolu. Jest także legitymowanym instruktorem rekreacji ruchowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi w roli nauczyciela tańca. W wieku pięciu lat, trafiła na swoje pierwsze zajęcia taneczne, które stały się jej pasją. Jako kilkulatka zakochała się w tańcu nowoczesnym dlatego spełnia się dziś jako nauczyciel i zaraża energią oraz miłością do ruchu swoich podopiecznych.

Prywatnie jest mamą Ady i Kingi.

Justyna

jest absolwentką studiów pedagogicznych w zakresie: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna oraz psychopedagogika. Codziennie dba o jak najlepszy rozwój dziecka, podążając za jego potrzebami i emocjami tak, by czuło się każdego dnia wyjątkowe. W czasie zajęć dodatkowych wprowadza przedszkolaków w podstawy świata techniki rozbudzając w nich pasję tworzenia, wyzwala swobodę odkrywania oraz sprawia radość poznawania rzeczy nowych. Sama mówi: „w każdym dziecku drzemie wielki potencjał twórczy, który trzeba pobudzić”.

Prywatnie jest mamą Kamila. 

Kasia

Kasia – absolwentka studiów humanistycznych na kierunku filologia polska oraz studiów z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Wybrała pracę z dziećmi, która sprawia, że nigdy nie stoi w miejscu, ciągle szuka możliwości do rozwoju, by dotrzymywać kroku małym odkrywcom.

Uwielbia czytać. Książki dla niej to najlepszy sposób na odpoczynek. Tę pasję stara się rozwijać u dzieci. Czytanie dla nich to nie tylko przekazywanie historii, to krok  w niezwykłe światy, spotkania z innymi ludźmi. Kiedy czyta, widzi błyski w oczach dzieci,    ich otwarte ze zdziwienia usta i jeszcze szersze niż zwykle z zaciekawienia oczy –  to daje jej szczęście i radość w pracy.

Sama przyznaje – „jestem kociarą. Kocham koty i wszystko, co jest z nimi związane”.                                        

Mama dwójki urwisów Gniewosza i Radosza.

Kinga

Ukończyła studia magisterskie o specjalności Edukacja Przedszkolna z Terapią Dziecka. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Cały czas poszerza swoje kwalifikacje zawodowe, na bieżąco śledzi w pedagogice to, co pozwoli jej coraz lepiej rozumieć dzieci, zaglądać do ich świata i z nimi pracować,  dobierając te z metod, która się sprawdzą najlepiej.

W codziennej pracy lubi też bazować na najnowszej technologii w programach edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, a terapia, którą ukończyła daje jej możliwość dobrego połączenia nowoczesnej technologii w edukacji z najnowszą pedagogiczną wiedzą o potrzebach dziecka.

Często powtarza: „praca z dziećmi dla mnie jest czymś fantastycznym i nie zamieniłabym jej na żadną inną”.

Prywatnie jest miłośniczką kabaretów i mamą Amelki.

Magda

Magda z uśmiechem i ciekawością rozpoczyna każdy nowy dzień w pracy, ciekawa nowych wyzwań i przygód, do których razem z porankiem może zajrzeć.

Absolwentką UKW w Bydgoszczy gdzie ukończyła kierunek Edukacja Przedszkolna z terapią dziecka oraz WSKZ we Wrocławiu o specjalności Edukacja i Rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem oraz zespołem Aspergera. Trenerka TUS.

Lubi podróżować, poznawać, odkrywać, razem ze swoim dziećmi wyszukiwać i zaglądać w ciekawe zakamarki świata.

Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję, poczucie spełnienia oraz codziennie przynosi nowe doświadczenia.

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż” J.K.

Małgosia

Małgosia jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończyła kierunek: edukacja przedszkolna i terapia pedagogiczna jak również dwuletnie studium zawodowe na kierunku terapii zajęciowej. W 2012 roku rozpoczęła pracę z dziećmi, u których z radością odkrywa  talenty, wprowadza w świat nowych dla nich umiejętności, a to  inspiruje ją do  organizowania, poszukiwania coraz to nowych zabaw zaspakajających dziecięcą ciekawość oraz wyzwalających u dzieci ich kreatywność i radość z odniesionego sukcesu.

Pasjonuje ją muzyka i taniec co też wykorzystuję do pracy ze swoimi pociechamiJ

Słowo Jana Pawła II to jej motto:

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.” .

Marta

Marta jest lektorem języka angielskiego. Ukończyła studia Magisterskie na kierunku Filologia w specjalności język rosyjski z językiem angielskim oraz studia podyplomowe w zakresie Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Od 11 lat pracuje jako lektor języka angielskiego w anglojęzycznych przedszkolach oraz szkołach językowych. W pracy wykorzystuje przeróżne metody oraz pomoce dydaktyczne atrakcyjne dla dzieci, wszystko po to by zachęcić dzieci do wspólnej nauki języka angielskiego poprzez zabawę.

Prywatnie mama dwóch chłopców Ksawerego i Borysa.

Marzena

Marzenka kiedy sama była małą nauczycielką swoich lalek powiedziała, że jak dorośnie będzie „taką prawdziwą panią nauczycielką”, minęło trochę czasu… i spełniło się J wybrała studia na kierunku pedagogiki o specjalności wczesnoszkolnej i przedszkolnej.  W swojej pracy ceni bajkoterapię, wychodząc z założenia, że bajka jest najlepszą przyjaciółką dzieci, przemawia do wyobraźni i uczuć, pobudza ciekawość i chęć działania.

Prywatnie mama dwójki dzieci, z którymi uwielbiam spędzać czas aktywnie.
I jeszcze coś.., mały sekret Marzenki „ dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu… ” Mały Książę.

Michalina

Michalina jest lektorem języka angielskiego. Ukończyła studia na kierunku filologia angielska oraz edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Pasjonuje ją uczenie siebie jak też nauczanie języków obcych, obecnie poszerza swoje kwalifikacje na kierunku filologia romańska.

Prywatnie mama małej Igi, miłośniczka psów i kotów, właścicielka mopsa i cudnego kotka.

Monika

Monika z wykształcenia jest plastykiem, historykiem sztuki i pedagogiem z uprawnieniami do nauki języka angielskiego.

Swoją przygodę z nauczaniem zaczęła w 2012 roku od pracy w dwujęzycznym przedszkolu i szkole podstawowej. Spełniała się też jako nauczyciel gimnazjalny, by ostatecznie powrócić do radości, kreatywności i spontaniczności przedszkolaków.

W naszym przedszkolu jest wychowawcą grupy, lektorem języka angielskiego oraz prowadzi zajęcia plastyczno-artystyczne. Łączy w nich swobodną, dziecięcą ekspresję artystyczną z inspiracjami sztuką wielkich artystów.

Prywatnie mama Liliany i Jagody.

Ola

Ola jest absolwentką Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyła moduł Innowacyjna edukacja muzyczna wg teorii E. E. Gordona i wprowadza jej elementy podczas codziennych zajęć z dziećmi.

Uśmiech i pozytywne nastawienie towarzyszą jej każdego dnia i zaraża nimi dzieci. Jej priorytetem jest docenianie każdego dziecka z osobna oraz indywidualne podejście. Uwielbia prace plastyczne i manualne, odkrywa przed dziećmi świat kolorów, faktur oraz wyrażania siebie przez sztukę.

W pracy kieruje się słowami Marii Montessori “Pozwól mi zrobić to samemu”.

Ola

Ola w naszym zespole pracuje jako lektor języka angielskiego, jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Język angielski, a przede wszystkim jego nauczanie jest jej ogromną pasją. W swojej pracy najbardziej lubi to, że jej uczniowie codziennie ją zaskakują. Nie stoi w miejscu, wręcz przeciwnie stawia przed sobą coraz wyższe poprzeczki, a jej kreatywność i ciekawość świata i ludzi pomaga się rozwiać i poszerzać swoją wiedzę i kompetencje.

Uwielbia podróże i te bliższe i te bardzo dalekie. Miłośniczka kotów, prywatnie właścicielka kotki Rózi.

Patrycja

Patrycja jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierz Wielkiego na kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Chęć poznawania oraz zgłębiania się w psychikę dzieci sprawiła, iż spełniła swoje marzenia i od kilku lat pracuje w przedszkolu. Przebywanie z dziećmi sprawia jej niesamowitą przyjemność, a odnoszone przez nie sukcesy ogromną satysfakcję.

Jej pasją są podróże, uwielbia góry i szusowanie na nartach.

Paulina

Świat, w który Paulina zaprasza dzieci, to magiczny świat bajek są tam przepiękne i dobre księżniczki, są dobrzy rycerze. Paulina w tym jednym z wielu sposobów, które wykorzystuje w swojej pracy z dziećmi stara się dotrzeć do dziecięcej wrażliwości, pokazuje magiczny świat i odkrywa wraz z dziećmi jak można pięknie żyć.

Jest absolwentką studiów magisterskich na kierunku Pedagogika Przedszkolna oraz studiów z zakresu Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Jej praca to jej radość, a sukces pracy indywidualnej dodaje skrzydeł, bowiem pracuje z dziećmi jako nauczyciel w grupie, jak też prowadzi dzieci, które tego potrzebują  indywidualnym programem nauczania. Prywatnie, to mama Jasia.

Lilianna

Z wykształcenia nauczyciel biologii z zamiłowania katechetka. Ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Religii uczy od wielu lat zarówno w szkole jak i w przedszkolu. W szkole prowadzi Ognisko Misyjne, działa  w Radzie Duszpasterskiej.

Najważniejsze jednak to radość pracy z dziećmi.

Prywatnie mama 4 dzieci. Natomiast dla wnuków – ukochana babcia.

Mariusz

Mariusz – w naszym przedszkolu jest instruktorem zajęć szachowych.

Posiada wyższe wykształcenie pedagogiczne z tytułem mgr pedagogiki kulturalno-oświatowej, nauczyciel dyplomowany, trener II klasy – szachy, sędzia kl. I –szachy, ukończył również studia podyplomowe na AWF w Warszawie.

Od 30 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy.

Jest wychowawcą kilkudziesięciu finalistów Polski w tym medalistów. Ostatnie osiągnięcia młodzieży, którą prowadzi w dziedzinie szachów to: 2 medale srebrny i brązowy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach.

Mariusz mówi, iż dzieci biorące udział w zajęciach poznają  piękno królewskiej gry, rozwijają też swoje zdolności analityczne, które są tak przydatne w dalszej edukacji.

Asystenci nauczyciela

Agnieszka

Basia

Maja

Emilia

Ewa

Asia