Nasza Kadra

Danuta Lewandowska – dyrektor przedszkola

W 1989 r. rozpoczęła swoją przygodę z dziećmi jako nauczycielka przedszkola. Absolwentka WSP w Bydgoszczy na kierunku pedagogika, w zakresie wychowania przedszkolnego z nauczaniem początkowym, podyplomowych studiów na UMK w Toruniu w zakresie: pedagogika elementarna. Zarządzanie oświatą ukończyła w Bydgoszczy tam też podyplomowe studia na UKW, kierunek administracja w zakresie prawo pracy i kolejno Szkołę Trenerów Biznesu w Warszawie. Z dziećmi jako nauczycielka przedszkola pracowała przez 16 lat, jej pierwsi wychowankowie sami są już rodzicami. W 2005 r. udało jej się zrealizować swoje największe marzenie: zaprosić dzieci do niezwykłego miejsca jakim stara się aby było przedszkole „Wesołe serduszka”.

Prywatnie jest mamą dwójki dorosłych dzieci, lubi las i jego ciszę.

Mariola Jankowska – nauczyciel, dyrektor ds. pedagogicznych

Mariola jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Bydgoszczy gdzie  ukończyła  kierunek wychowanie przedszkolne. Uzupełniając swoje kwalifikacje zawodowe ukończyła  Akademię Humanistyczno – Ekonomiczną w Łodzi na kierunku Pedagogika w specjalności pedagogika opiekuńczo wychowawcza. Uzyskała również kwalifikacje z zakresu organizacji i zarządzania oświatą. Pracuje w naszym zespole od 2007r.

Codzienna praca w grupie z dziećmi daje jej wiele radości i zadowolenia, a spędzony razem czas to wiele tańca, muzyki i wspólnego śpiewania. W pracy z dziećmi najważniejszy dla niej jest uśmiech  i zadowolenie na twarzy wszystkich wychowanków ponieważ wyznaje dewizę:

„Gdyby na  wielkim świecie zabrakło  uśmiechu dziecka,
byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas
nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej- mimo wszystkich słońc i gwiazd
i sztucznych reflektorów.
 Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.”

Julian Eysmond

Prywatnie jest mamą trojga  dorosłych dzieci  Moniki, Mikołaja i Mateusza.

Wioletta Domian – pracownik biura, intendentka

Wioletta – pracuję z nami od początku istnienia przedszkola czyli od 2005 r jako  intendent oraz referent ds. kadr. Ukończyła  studia magisterskie na WSG w Bydgoszczy na Wydziale Zdrowia i Turystyki o  specjalności  Zarządzanie w gastronomii i dietetyka. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu: Prawa Pracy na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończyła także studia podyplomowe  Bezpieczeństwo i Higiena Pracy oraz Przygotowanie pedagogiczne w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Pracuje również jako wykładowca w szkołach  dla dorosłych, szkołach  policealnych. Jej chęć zdobywania wiedzy i doświadczenia sprawia, że w swoim dorobku ma ukończenie wielu warsztatów i kursów zawodowych.

Jak sama mówi: „wyznaję zasadę, że człowiek ma nieograniczone możliwości rozwoju, a najlepszą drogą do tego jest nauka. Wielokrotnie życie udowodniło mi, że każda zdobyta kiedyś wiedza okazuje się przydatna„.

Aleksandra

Aleksandra jest lektorem języka angielskiego, ukończyła filologię angielską oraz studia pedagogiczne z zakresu Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.

Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwujęzycznego Jasia oraz anglomaniakiem zaszczepiającym pozytywny stosunek do nauki języka obcego u swojego dziecka już od najmłodszych lat w imię zasady the sooner, the better. Uwielbia angielską cottage pie, irlandzki U2 oraz Królową Matkę J.

Małgosia

Małgosia jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończyła kierunek: edukacja przedszkolna i terapia pedagogiczna jak również dwuletnie studium zawodowe na kierunku terapii zajęciowej. W 2012 roku rozpoczęła pracę z dziećmi, u których z radością odkrywa  talenty, wprowadza w świat nowych dla nich umiejętności, a to  inspiruje ją do  organizowania, poszukiwania coraz to nowych zabaw zaspakajających dziecięcą ciekawość oraz wyzwalających u dzieci ich kreatywność i radość z odniesionego sukcesu.

Pasjonuje ją muzyka i taniec co też wykorzystuję do pracy ze swoimi pociechamiJ

Słowo Jana Pawła II to jej motto:

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.” .

Justyna

Justyna pracuje z nami od 2013r., jest absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi kierunek pedagogika w zakresie: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Praca z dziećmi jest dla niej dużym wyzwaniem i radością i aby to robić coraz lepiej zdecydowała o skończeniu psychopedagogiki na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy, szuka w każdym dziecku radości i zdolności z tworzenia bo jak sama mówi: „w każdym dziecku drzemie wielki potencjał twórczy, który trzeba pobudzić”.

Prywatnie jest mamą siedmioletniego Kamila. Kamil uwielbia sport, a Justyna lubi mu w tym towarzyszyć.

Kinga

Kinga pracuje w naszym przedszkolu od 2013 roku. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego o specjalności Edukacja Przedszkolna z Terapią Dziecka. Cały czas poszerza swoje kwalifikacje zawodowe, a to pozwala jej coraz lepiej pracować  z dziećmi.

W pracy lubi bazować na najnowszej technologii w programach edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, a terapia, którą ukończyła na UKW daje jej możliwość dobrego połączenia nowoczesnej edukacji z wiedzą o potrzebach dziecka.

Często powtarza: „praca z dziećmi dla mnie jest czymś fantastycznym i nie zamieniłabym jej na żadną inną”.

Prywatnie jest miłośniczką kabaretów i wielką fanką swojej 4-letniej córki Amelki.

Basia

Basia – jest w naszym przedszkolu nauczycielką i instruktorką zajęć rytmicznych.

Bardzo lubi muzykę i kocha opowiadać o niej dzieciom, śpiewać, tańczyć i tworzyć  coś muzycznie nowego i niezwykłego razem z dziećmi.

Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia, sekcję instrumentów klawiszowych w zakresie gry na fortepianie oraz Pedagogikę  na kierunku Edukacja kulturalno – oświatowa i kolejno studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki Przedszkolnej z Terapią Dziecka. Ukończenie studiów podyplomowych z terapią dziecka  daje jej wiedzę i możliwość pomocy najmłodszym w ich niepewności i codziennych  kłopotach, a muzyka przy tym dopełnia całości w świecie dziecka, który Basia stara się tworzyć w bezpieczeństwie i harmonii.

Prywatnie jest mamą  Norberta.

Dagmara

Dagmara jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną o module terapia pedagogiczna.

Na co dzień Dagmara zaraża swoim uśmiechem, wyjątkową pogodą ducha, a dzieciom oddaje wiele swojej energii do pracy i radości w czasie zabawy.

Prywatnie bardzo, bardzo dużo opowiada o swojej pracy i widać, że sprawia jej ona wiele radości, a każdy nawet najmniejszy sukces dziecka, motywuje ją do dalszego działania. 

Agnieszka

Agnieszka na co dzień dużo w niej radości, uśmiechu i dobrej energii, zaraża wyjątkową pogodą ducha, a dzieciom oddaje wiele swojej energii do pracy i radości w czasie zabawy.
Jest absolwentka studiów kierunkowych: Filologia Polska z logopedią oraz Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolna z logopedią.
W 2007 r. rozpoczęła swoją pracę z dziećmi jako nauczyciel i logopeda.
Praca nauczyciela jest dla niej nie tylko zawodem ale i pasją (pewnie stąd niegasnący uśmiech). W swojej pracy kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest jedyne, wyjątkowe i niepowtarzalne, a ona stara się otaczać swoje przedszkolne dzieci troską i zrozumieniem.

W życiu prywatnym jest mamą dwóch córeczek.

Ola

Ola jest absolwentką Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyła moduł Innowacyjna edukacja muzyczna wg teorii E. E. Gordona i wprowadza jej elementy podczas codziennych zajęć z dziećmi.

Uśmiech i pozytywne nastawienie towarzyszą jej każdego dnia i zaraża nimi dzieci. Jej priorytetem jest docenianie każdego dziecka z osobna oraz indywidualne podejście. Uwielbia prace plastyczne i manualne, odkrywa przed dziećmi świat kolorów, faktur oraz wyrażania siebie przez sztukę.

W pracy kieruje się słowami Marii Montessori “Pozwól mi zrobić to samemu”.

Marzena

Marzenka kiedy sama była małą nauczycielką swoich lalek powiedziała, że jak dorośnie będzie „taką prawdziwą panią nauczycielką”, minęło trochę czasu… i spełniło się J wybrała studia na kierunku pedagogiki o specjalności wczesnoszkolnej i przedszkolnej.  W swojej pracy ceni bajkoterapię, wychodząc z założenia, że bajka jest najlepszą przyjaciółką dzieci, przemawia do wyobraźni i uczuć, pobudza ciekawość i chęć działania.

Prywatnie mama dwójki dzieci, z którymi uwielbiam spędzać czas aktywnie.
I jeszcze coś.., mały sekret Marzenki „ dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu… ” Mały Książę.

Monika

Monika z wykształcenia jest plastykiem, historykiem sztuki i pedagogiem z uprawnieniami do nauki języka angielskiego.

Swoją przygodę z nauczaniem zaczęła w 2012 roku od pracy w dwujęzycznym przedszkolu i szkole podstawowej. Spełniała się też jako nauczyciel gimnazjalny, by ostatecznie powrócić do radości, kreatywności i spontaniczności przedszkolaków.

W naszym przedszkolu jest wychowawcą grupy, lektorem języka angielskiego oraz prowadzi zajęcia plastyczno-artystyczne. Łączy w nich swobodną, dziecięcą ekspresję artystyczną z inspiracjami sztuką wielkich artystów.

Prywatnie mama Liliany i Jagody.

Ewa

Ewa pracuje jako logopeda i instruktor tańca, ukończyła Pedagogikę w specjalności Logopedia, jest także pedagogiem  w zakresie Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, terapeuta ręki.

Od 10 lat pracuje jako logopeda i nauczyciel w przedszkolu. Jest także legitymowanym instruktorem rekreacji ruchowej z doświadczeniem w pracy z dziećmi w roli nauczyciela tańca. W wieku pięciu lat, trafiła na swoje pierwsze zajęcia taneczne, które stały się jej pasją. Jako kilkulatka zakochała się w tańcu nowoczesnym dlatego spełnia się dziś jako nauczyciel i zaraża energią oraz miłością do ruchu swoich podopiecznych.

Prywatnie jest mamą Ady i Kingi.

Michalina

Michalina jest lektorem języka angielskiego. Ukończyła studia na kierunku filologia angielska oraz edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Pasjonuje ją uczenie siebie jak też nauczanie  języków obcych, obecnie poszerza swoje kwalifikacje na kierunku filologia romańska.

 

Prywatnie miłośniczka psów i kotów, właścicielka mopsa i cudnego kotka.

Kasia

Kasia – absolwentka studiów humanistycznych na kierunku filologia polska oraz studiów z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Wybrała pracę z dziećmi, która sprawia, że nigdy nie stoi w miejscu, ciągle szuka możliwości do rozwoju, by dotrzymywać kroku małym odkrywcom.

Uwielbia czytać. Książki dla niej to najlepszy sposób na odpoczynek. Tę pasję stara się rozwijać u dzieci. Czytanie dla nich to nie tylko przekazywanie historii, to krok  w niezwykłe światy, spotkania z innymi ludźmi. Kiedy czyta, widzi błyski w oczach dzieci,    ich otwarte ze zdziwienia usta i jeszcze szersze niż zwykle z zaciekawienia oczy –  to daje jej szczęście i radość w pracy.

Sama przyznaje – „jestem kociarą. Kocham koty i wszystko, co jest z nimi związane”.                                        

Mama dwójki urwisów Gniewosza i Radosza.

Lucyna

Lucyna – absolwentka studiów na kierunku biologia oraz edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Bardzo lubi pracować z dziećmi i młodzieżą, pasjonuje ją pedagogika, przyroda oraz literatura. Jej upór w dążeniu do upragnionego celu, jakim jest nauczanie w przedszkolu sprawił, iż stała się częścią naszego zespołu.

Prywatnie jest mamą Julii, Aleksandra, Karola oraz Sary.

Lilianna

Z wykształcenia nauczyciel biologii z zamiłowania katechetka. Ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Religii uczy od wielu lat zarówno w szkole jak i w przedszkolu. W szkole prowadzi Ognisko Misyjne, działa  w Radzie Duszpasterskiej.

Najważniejsze jednak to radość pracy z dziećmi.

Prywatnie mama 4 dzieci. Natomiast dla wnuków – ukochana babcia.

Mariusz

Mariusz – w naszym przedszkolu jest instruktorem zajęć szachowych.

Posiada wyższe wykształcenie pedagogiczne z tytułem mgr pedagogiki kulturalno-oświatowej, nauczyciel dyplomowany, trener II klasy – szachy, sędzia kl. I –szachy, ukończył również studia podyplomowe na AWF w Warszawie.

Od 30 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy.

Jest wychowawcą kilkudziesięciu finalistów Polski w tym medalistów. Ostatnie osiągnięcia młodzieży, którą prowadzi w dziedzinie szachów to: 2 medale srebrny i brązowy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach.

Mariusz mówi, iż dzieci biorące udział w zajęciach poznają  piękno królewskiej gry, rozwijają też swoje zdolności analityczne, które są tak przydatne w dalszej edukacji.

Asystenci nauczyciela

Agnieszka

Basia

Kasia

Asia

Emilia