Nasza Kadra

Danuta Lewandowska – dyrektor przedszkola

W 1989 r. rozpoczęła swoją przygodę z dziećmi jako nauczycielka przedszkola. Absolwentka WSP w Bydgoszczy na kierunku pedagogika, w zakresie wychowania przedszkolnego z nauczaniem początkowym, podyplomowych studiów na UMK w Toruniu w zakresie: pedagogika elementarna. Zarządzanie oświatą ukończyła w Bydgoszczy tam też podyplomowe studia na UKW, kierunek administracja w zakresie prawo pracy i kolejno Szkołę Trenerów Biznesu w Warszawie. Z dziećmi jako nauczycielka przedszkola pracowała przez 16 lat, jej pierwsi wychowankowie sami są już rodzicami. W 2005 r. udało jej się zrealizować swoje największe marzenie: zaprosić dzieci do niezwykłego miejsca jakim stara się aby było przedszkole „Wesołe serduszka”.

Prywatnie jest mamą dwójki dorosłych dzieci, lubi las i jego ciszę.

Mariola Jankowska – nauczyciel, dyrektor ds. pedagogicznych

Mariola jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Bydgoszczy gdzie  ukończyła  kierunek wychowanie przedszkolne. Uzupełniając swoje kwalifikacje zawodowe ukończyła  Akademię Humanistyczno – Ekonomiczną w Łodzi na kierunku Pedagogika w specjalności pedagogika opiekuńczo wychowawcza. Uzyskała również kwalifikacje z zakresu organizacji i zarządzania oświatą. Pracuje w naszym zespole od 2007r.

Codzienna praca w grupie z dziećmi daje jej wiele radości i zadowolenia, a spędzony razem czas to wiele tańca, muzyki i wspólnego śpiewania. W pracy z dziećmi najważniejszy dla niej jest uśmiech  i zadowolenie na twarzy wszystkich wychowanków ponieważ wyznaje dewizę:

„Gdyby na  wielkim świecie zabrakło  uśmiechu dziecka,
byłoby ciemno i mroczno, ciemniej i mroczniej niż podczas
nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej- mimo wszystkich słońc i gwiazd
i sztucznych reflektorów.
 Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie.”

Julian Eysmond

Prywatnie jest mamą trojga  dorosłych dzieci  Moniki, Mikołaja i Mateusza.

Wioletta Domian – pracownik biura, intendentka

Wioletta – pracuję z nami od początku istnienia przedszkola czyli od 2005 r jako  intendent oraz referent ds. kadr. Ukończyła  studia magisterskie na WSG w Bydgoszczy na Wydziale Zdrowia i Turystyki o  specjalności  Zarządzanie w gastronomii i dietetyka. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu: Prawa Pracy na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończyła także studia podyplomowe  Bezpieczeństwo i Higiena Pracy oraz Przygotowanie pedagogiczne w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Pracuje również jako wykładowca w szkołach  dla dorosłych, szkołach  policealnych. Jej chęć zdobywania wiedzy i doświadczenia sprawia, że w swoim dorobku ma ukończenie wielu warsztatów i kursów zawodowych.

Jak sama mówi: „wyznaję zasadę, że człowiek ma nieograniczone możliwości rozwoju, a najlepszą drogą do tego jest nauka. Wielokrotnie życie udowodniło mi, że każda zdobyta kiedyś wiedza okazuje się przydatna„.

Aleksandra

Aleksandra jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy gdzie uzyskała tytuł magistra filologii angielskiej, wcześniej ukończyła studia I stopnia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Filologia w specjalności nauczanie języka angielskiego. Kolejny szczebel jej rozwoju to ukończenie studiów podyplomowych z Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. W naszym przedszkolu jest lektorem języka angielskiego w grupie anglojęzycznej „Niedźwiadki”, pracuje z dziećmi 4-letnimi, dzieciaki kochają Alex, a Alex uwielbia to, co robi.

Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwujęzycznego Jasia oraz anglomaniakiem zaszczepiającym pozytywny stosunek do nauki języka obcego u swojego dziecka już od najmłodszych lat w imię zasady the sooner, the better. Uwielbia angielską cottage pie, irlandzki U2 oraz Królową Matkę 🙂

Kasia

Kasia – fanka języka angielskiego, nim żyje o nim opowiada i w nim tworzy dziecięcą rzeczywistość, jej pomysłowość zaszczepienia u dzieci miłości do tego języka jest ogromna, tworzy z dziećmi przedstawienia w języku angielskim, wędruje z dziećmi do szkół i przedszkoli, z którymi współpracuje i kocha to co robi. Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego o specjalności lingwistyka stosowana: język angielski z językiem niemieckim. Kwalifikacje pedagogiczne uzyskała również na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Swoją wiedzę na temat pracy z dziećmi poszerzyła na studiach podyplomowych w zakresie Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Oprócz tego nieustannie szuka pomysłów do swojej pracy, bierze udział w różnego rodzaju warsztatach obecnie: Kapelusze lektora (warsztaty metodyczno psychologiczne dla lektorów i nauczycieli języków obcych).

Małgosia

Małgosia jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończyła kierunek: edukacja przedszkolna i terapia pedagogiczna jak również dwuletnie studium zawodowe na kierunku terapii zajęciowej. W 2012 roku rozpoczęła pracę z dziećmi, u których z radością odkrywa  talenty, wprowadza w świat nowych dla nich umiejętności, a to  inspiruje ją do  organizowania, poszukiwania coraz to nowych zabaw zaspakajających dziecięcą ciekawość oraz wyzwalających u dzieci ich kreatywność i radość z odniesionego sukcesu.

Pasjonuje ją muzyka i taniec co też wykorzystuję do pracy ze swoimi pociechamiJ

Słowo Jana Pawła II to jej motto:

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.” .

Justyna

Justyna pracuje z nami od 2013r., jest absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi kierunek pedagogika w zakresie: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Praca z dziećmi jest dla niej dużym wyzwaniem i radością i aby to robić coraz lepiej zdecydowała o skończeniu psychopedagogiki na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Bydgoszczy, szuka w każdym dziecku radości i zdolności z tworzenia bo jak sama mówi: „w każdym dziecku drzemie wielki potencjał twórczy, który trzeba pobudzić”.

Prywatnie jest mamą siedmioletniego Kamila. Kamil uwielbia sport, a Justyna lubi mu w tym towarzyszyć.

Karolina

Karolina jest absolwentką Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego gdzie ukończyła  Pedagogikę w zakresie  Edukacji zintegrowanej z wychowaniem przedszkolnym. Lubi pracować z dziećmi, pasjonuje ją muzyka, taniec i język angielski, by to połączyć ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Humanistyczno – Ekonomicznej w Łodzi w zakresie nauczanie języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Jej żywy temperament owocuje w wesołej i pełnej energii zabawie z dziećmi.

Do naszego zespołu  dołączyła w 2014 roku.

Prywatnie jest mamą  9-letniego Szymona i  4-letniej Emilki i bardzo lubi jeździć z nimi konno.

Kinga

Kinga pracuje w naszym przedszkolu od 2013 roku. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego o specjalności Edukacja Przedszkolna z Terapią Dziecka. Cały czas poszerza swoje kwalifikacje zawodowe, a to pozwala jej coraz lepiej pracować  z dziećmi.

W pracy lubi bazować na najnowszej technologii w programach edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, a terapia, którą ukończyła na UKW daje jej możliwość dobrego połączenia nowoczesnej edukacji z wiedzą o potrzebach dziecka.

Często powtarza: „praca z dziećmi dla mnie jest czymś fantastycznym i nie zamieniłabym jej na żadną inną”.

Prywatnie jest miłośniczką kabaretów i wielką fanką swojej 4-letniej córki Amelki.

Basia

Basia – jest w naszym przedszkolu nauczycielką i instruktorką zajęć rytmicznych pracuje z nami od 2006 r.

Bardzo lubi muzykę i kocha opowiadać o niej dzieciom, śpiewać, tańczyć i tworzyć coś muzycznie nowego i niezwykłego razem z dziećmi.

Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia, sekcję instrumentów klawiszowych w zakresie gry na fortepianie, potem Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Bydgoszczy na kierunku Pedagogika

-specjalność Edukacja kulturalno – oświatowa i kolejno studia podyplomowe w zakresie Pedagogiki Przedszkolnej z Terapią Dziecka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończenie studiów podyplomowych z terapią dziecka daje jej wiedzę i możliwość pomocy najmłodszym w ich niepewności i codziennych kłopotach, a muzyka przy tym dopełnia całości w świecie dziecka, który Basia stara się tworzyć w bezpieczeństwie i harmonii.

Prywatnie jest mamą 13 – letniego Norberta.

Jagoda

Jagoda jest absolwentką Bydgoskiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego Wydziału Pedagogiki. Ukończyła studia magisterkie na kierunku Kształcenie Zintegrowane i Nauczanie Muzyki.

W  pracy ważna jest dla niej  zasada Konfucjusza „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem…”. W pracy z dziećmi jest bardzo uważna  na to, by dziecko samo przeżywało i odkrywało świat swoimi zmysłami, całym sobą. Uwielbia muzykę i ruch a jej zajęcia zajęcia przepełnione są prostymi zabawami muzycznymi, przy których dzieci  bawią się, tańczą, śpiewają, integrują ze sobą, a dodatkowo utrwalają wiedzę z wprowadzanych tematów.

Prywatnie mama 2 letniej Ulki.

Ola

Ola jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie na wydziale Pedagogiki ukończyła edukację przedszkolną wraz z terapią pedagogiczną.
Sama jako dziecko uczyła swoje lalki i kiedy wybierała kierunek swoich studiów nie miała najmniejszych wątpliwości, że marzenia zaczęły się realizować.
W pracy z dziećmi towarzyszy jej uśmiech, spokój, cierpliwość i zrozumienie, że „dziecko ma prawo do poważnego traktowania jego spraw, do sprawiedliwego ich rozważania.”
Prywatnie jest mamą 5- letnich bliźniąt Alicji i Macieja, które każdego dnia dostarczają jej mnóstwo radości, wolne chwile natomiast lubi spędzać aktywnie.

Dagmara

Dagmara jest absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolną o module terapia pedagogiczna.

Na co dzień Dagmara zaraża swoim uśmiechem, wyjątkową pogodą ducha, a dzieciom oddaje wiele swojej energii do pracy i radości w czasie zabawy.

Prywatnie bardzo, bardzo dużo opowiada o swojej pracy i widać, że sprawia jej ona wiele radości, a każdy nawet najmniejszy sukces dziecka, motywuje ją do dalszego działania. 

Agnieszka

Agnieszka na co dzień dużo w niej radości, uśmiechu i dobrej energii, zaraża wyjątkową pogodą ducha, a dzieciom oddaje wiele swojej energii do pracy i radości w czasie zabawy.
Jest absolwentka studiów kierunkowych: Filologia Polska z logopedią oraz Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolna z logopedią.
W 2007 r. rozpoczęła swoją pracę z dziećmi jako nauczyciel i logopeda.
Praca nauczyciela jest dla niej nie tylko zawodem ale i pasją (pewnie stąd niegasnący uśmiech). W swojej pracy kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest jedyne, wyjątkowe i niepowtarzalne, a ona stara się otaczać swoje przedszkolne dzieci troską i zrozumieniem.

W życiu prywatnym jest mamą dwóch córeczek.

Sylwia

Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika rewalidacyjna, studia podyplomowe na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna oraz kurs Pedagogika Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego.

Lubi dzieci, lubi pracę zależy jej bardzo, aby dzieci nauczyć samodzielności i otwarcia na ich mały świat. Poszukuje nowych rozwiązań edukacyjnych i wychowawczych. Punktem wyjścia w jej relacjach z dziećmi jest zbudowanie atmosfery zaufania i bezpieczeństwa, która jest wstępem do pracy nad wszechstronnym rozwojem podopiecznych.

Słowa wypowiedziane przez Marię Montessori „Naucz mnie samodzielności” są dla niej swoistym mottem, którym kieruje się w swojej pracy.

Prywatnie mama Konrada, a Konrad z mamą nigdy się nie nudzą.

Ola

Ola jest absolwentką Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyła moduł Innowacyjna edukacja muzyczna wg teorii E. E. Gordona i wprowadza jej elementy podczas codziennych zajęć z dziećmi.

Uśmiech i pozytywne nastawienie towarzyszą jej każdego dnia i zaraża nimi dzieci. Jej priorytetem jest docenianie każdego dziecka z osobna oraz indywidualne podejście. Uwielbia prace plastyczne i manualne, odkrywa przed dziećmi świat kolorów, faktur oraz wyrażania siebie przez sztukę.

W pracy kieruje się słowami Marii Montessori “Pozwól mi zrobić to samemu”.

Daria

Ukończyła studia na kierunku logopedia o specjalności neurologopedia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W dalszym ciągu poszerza swą wiedzę biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach, kursach i warsztatach. 

Jej zadaniem jest kształtowanie prawidłowej mowy u dzieci, praca sprawia jej ogromną satysfakcje, a praca z najmniejszymi i efekty tej pracy to prawdziwa radość. Cieszy się każdym sukcesem dzieci i jednocześnie, każde osiągnięcie nagradza, chwali i zachęca do dalszej wytrwałej pracy. Terapię usprawniającą narządy mowy przeplata z ćwiczeniami pamięci, motoryki małej i dużej oraz dobrą zabawą. 

Prywatnie mama 3- letniej Lidii.

Karolina

Karolina oprócz tego, że kocha tańczyć – to kocha tańczyć z dziećmi.

Nie tylko tańczy ale pokazuje dzieciom ile radości może przynieść taniec i jak wielką jest pasją.

Prowadzi wspólnie z mężem Robertem Rodzinną Szkołę Tańca Bailamos, gdzie od rana do wieczora tętni życie, fruwa dziecięca energia i radość tańca.

A tańczą tam wszyscy: od Pani w biurze po rodziców dzieci, które tam uczęszczają.

Lilianna

Z wykształcenia nauczyciel biologii z zamiłowania katechetka. Ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Religii uczy od wielu lat zarówno w szkole jak i w przedszkolu. W szkole prowadzi Ognisko Misyjne, działa  w Radzie Duszpasterskiej.

Najważniejsze jednak to radość pracy z dziećmi.

Prywatnie mama 4 dzieci. Natomiast dla wnuków – ukochana babcia.

Mariusz

Mariusz – w naszym przedszkolu jest instruktorem zajęć szachowych.

Posiada wyższe wykształcenie pedagogiczne z tytułem mgr pedagogiki kulturalno-oświatowej, nauczyciel dyplomowany, trener II klasy – szachy, sędzia kl. I –szachy, ukończył również studia podyplomowe na AWF w Warszawie.

Od 30 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy.

Jest wychowawcą kilkudziesięciu finalistów Polski w tym medalistów. Ostatnie osiągnięcia młodzieży, którą prowadzi w dziedzinie szachów to: 2 medale srebrny i brązowy w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach.

Mariusz mówi, iż dzieci biorące udział w zajęciach poznają  piękno królewskiej gry, rozwijają też swoje zdolności analityczne, które są tak przydatne w dalszej edukacji.

Filip

Filip jest instruktorem tańca w Szkole Tańca Bailamos. W naszym przedszkolu, zajęcia które prowadzi to: „Taniec towarzyski z elementami hip-hopu”. Filip lubi tańczyć, a dzieci lubią Pana Filipa, po zajęciach tanecznych dzieci w domowym zaciszu prowadzą takie same zajęcia dla mamy i taty pokazując czego się dzisiaj nauczyły,  (o domowych korepetycjach dla Rodziców wiemy od nich samych).

Asystenci nauczyciela

Agnieszka

Asia

Basia

Kasia

Asia

Marzena

Dorota

Emilia