Nasz dzień to wiele miłych chwil i wesoła zabawa.

6.00-8.15 Witamy się, rozmawiamy, rysujemy, układamy budowle z klocków, bawimy się, gramy przy stolikach, śpiewamy, wyzwalamy swoją aktywność twórczą poprzez zabawę w kącikach zainteresowań, rozmawiamy z naszą panią o rzeczach ważnych i ciekawych dla nas, powtarzamy wiersze i piosenki, gimnastykujemy buzię i język aby sprawnie posługiwać się mową ojczystą.

8.15-8.45 Ćwiczymy o poranku, bawimy się i śpiewamy przy muzyce, planujemy nasz dzień, lepiej się nie spóźniać, szkoda tracić ciekawe zajęcia.

8.45-9.00 Przygotowujemy się do śniadania, korzystamy z toalety i pamiętamy o umyciu rąk, a dyżurni nakrywają do stołu.

9.00-9.15 W miłej atmosferze, spożywamy śniadanie, wiedząc że jest źródłem witamin, porcją zdrowia i energii potrzebnej nam do zajęć, a po śniadaniu pamiętamy o umyciu zębów.

9-15-11.45 Uczestniczymy w zajęciach kierowanych przez panią – malujemy, lepimy, rysujemy, śpiewamy, tańczymy, wycinamy, uczestniczymy w zabawach konstrukcyjnych, zabawach badawczych i gimnastykujemy się. Wychodzimy na wycieczki, spacery, czasami zapraszamy do nas gości albo bierzemy udział w przedszkolnych uroczystościach, uczestniczymy w zajęciach dodatkowych zaspakajających nasze zainteresowania i rozwijających uzdolnienia.

11.45-12.00 Dyżurni nakrywają do stołu, a my przygotowujemy się do spożycia obiadu, odwiedzamy łazienkę.

12.00-12.30 Jemy obiad.

12.30-13.45 Spacerujemy, bawimy się w sali, przez zabawę utrwalamy wiadomości kończąc zadania rozpoczęte przed południem, jeżeli świeci słońce idziemy na plac zabaw, gramy w gry zespołowe, wykonujemy drobne prace ogrodnicze i obserwujemy zmiany zachodzące w przyrodzie, jeśli jesteśmy jeszcze mali odpoczywamy, słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek i baśni.

13.45-14.00 Przygotowujemy się do podwieczorku, odpowiedzialni dyżurni przygotowują stoliki, byśmy za chwilę mogli razem zjeść.

14.00-14.15 Zajadamy podwieczorek

14.15-17.00 Możemy iść do domu, choć chętnie się bawimy, manipulujemy klockami, układamy puzzle, rozmawiamy i czytamy z panią bajki, lepimy z plasteliny …

Po zabawie wszystkie zabawki wracają na swoje miejsce. Pa, pa jutro się zobaczymy.