Tydzień Emocji w przedszkolu

 30.05.2016r – 3.06.2016r.

Poniedziałek 30.05.2016r.

Dzieci z grup:  Pszczółki, Żółwiki, Niedźwiadki, Myszki, Mądre sowy wyjeżdżają na do Multikina na film pt. „W głowie się nie mieści”, jest on poświęcony emocjom, które „zamieszkują”  w głowie każdego z nas. Przed filmem dzieci spotkają się z psychologiem, który opowie im o roli  uczuć i emocji w życiu każdego człowieka.

Wtorek 31.05.2016r.

Będzie to dzień poświęcony  opiece i trosce o innych. Naszymi gośćmi będą  w godzinach przedpołudniowych pieski wraz z opiekunami, które pracują z dzieci w ramach dogoterapii. Po obiedzie będziemy gościć Panią z fundacji „Asante”, która poprowadzi warsztaty dla dzieci w ramach akcji  „Kredki dla Afryki”. Mamy nadzieję, że będziemy mogli obdarować dzieci w Afryce różnymi przyborami szkolnymi, które są zbierane w naszym przedszkolu.

Środa 1.06.2016r.

Dzień Dziecka spędzimy w Przedszkolu Serduszko  na ul. Nowej.  Wśród atrakcji: zamek dmuchany, alpaki, wata cukrowa, iluzjonista i dużo dobrej zabawy.  Będzie to dzień poświęcony radości.

Czwartek 2.06.2016r.

Plener malarski na temat złości planowany jest na ul. Kossaka obok placu zabaw dla dzieci.

Piątek 3.06.2016r.

Na terenie przedszkolnego placu zabaw spotkamy się z policjantami oraz strażnikami miejskimi, którzy  opowiedzą nam o odwadze i strachu, który na co dzień towarzyszy im                 w pracy. Będziemy oglądać samochód policyjny i zobaczymy jak pracują psy.